Komunikacija profesori - učenici
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

5 posters

Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  JaNa 30.03.09 21:59

U zadnje vreme mnogi se zale na odnos ucenika i profesora i misle da je to razlog loseg uspjeha(izmedu ostalog)
Taj los odnos tvrde podrazumjeva los stav ucenika i profesora...... Question
Ponekad kapo da odredeni nastavnik paralizira ucenika iako on ima pozitivan stav Neutral
Interesuje me vase misljenje i savjeti za sve one kojima je ovo problem Sad
mnogo pozdrava i cekam komentare Cool

JaNa

Broj komentara : 16
Join date : 2009-03-14

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  Ismar 30.03.09 22:27

Ja mislim da i strah ucenika ima veliki uticaj na komunikaciju izmedju ucenika i profesora i obrnuto. Sad
Takodjer i nesigurnost ucenika ima ogrman uticaj... alien
Ismar
Ismar

Broj komentara : 9
Join date : 2008-09-10

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  JaNa 31.03.09 19:05

Slazem se Ismare ali eto to je ocito veliki problem zbog kojeg ucenici imaju los uspjeh cesto kazu da bi nekog profesora zbog vedrine voljeli videt na mjestu nekog ko predaje neki prirodni predmet Shocked
......nez nam sta da kazem...!?!?! Razrednice imate li koment na ovo I love you
Very Happy

JaNa

Broj komentara : 16
Join date : 2009-03-14

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  eduBA 31.03.09 21:27

JaNa (citat):U zadnje vreme mnogi se zale na odnos ucenika i profesora i misle da je to razlog loseg uspjeha(izmedu ostalog)
Taj los odnos tvrde podrazumjeva los stav ucenika i profesora...... Question
Ponekad kapo da odredeni nastavnik paralizira ucenika iako on ima pozitivan stav Neutral

Kako ga paralizira?? Treba se kazati kako, pa da se pokuša nešto savjetovati.
Jer ... ima i odjeljenja koji "paraliziraju" profesore ... svojim ponašanjem ... npr. ako tokom časa neki učenici stalno ometaju čas onda profesor mora više pažnje posvetiti njihovom "smirivanju" a onda se gubi dragocjeno vrijeme časa kojeg je profesor kod kuće vrlo ozbiljno pripremao. Dakle, dvostuka je šteta od učeničke nepažnje ... ne izvršava se osnovni zadatak časa --> da se učenicima pomogne da nešto novo nauče (onima koji hoće, a trebali bi SVI da hoće Smile) i profesor nepotrebno troši dodatnu energiju da se prilagodi "promjeni" atmosfere i da čas završi kako treba.

Interesuje me vase misljenje i savjeti za sve one kojima je ovo problem Sad

Ja mislim da bi iskrena i ozbiljna razmjena mišljenja i zajednička želja da se riješi bilo koji problem ... dovela do bar prvog koraka u rješavanju problema.

mnogo pozdrava i cekam komentare Cool
eduBA
eduBA

Broj komentara : 51
Join date : 2008-02-24

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  eduBA 31.03.09 21:42

Ismar (citat):Ja mislim da i strah ucenika ima veliki uticaj na komunikaciju izmedju ucenika i profesora i obrnuto. Sad

Meni je malo nezgodno ovakvo mišljenje komentarisati .... koliko se ja sjećam (dobro se sjećam iako je bilo jaaaaako davno) ja nisam imala osjećaj straha ... bilo mi je neprijatno ako sam nešto TREBALA znati, a nisam .... bivala sam ljuta na sebe ako sam nešto trebala uraditi, a nisam ... nekad sam bila ljuta na druge što JA nešto nisam uradila Wink ...ali sam u većini situacija tražila rješenje ... pitala drugove ili drugarice koji su bili bolji u nečemu od mene, a u isto vrijeme pomagala svima u oblastima u kojima sam ja bila "dobra". Mi smo se (u naše vrijeme) mnogo više međusobno pomagali.... jer smo željeli ....

Takodjer i nesigurnost ucenika ima ogrman uticaj... alien

A nesigurnost ... je rezultat nedovoljnog poznavanja stvari ... samo što mi "stariji" u situacijama u kojima ne poznajemo stvari dovoljno ... možemo se "izvuči" na iskustvo. Ali i mi cijeli život učimo ... a i vi ćete Wink
eduBA
eduBA

Broj komentara : 51
Join date : 2008-02-24

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  eduBA 31.03.09 21:45

JaNa (citat):Slazem se Ismare ali eto to je ocito veliki problem zbog kojeg ucenici imaju los uspjeh cesto kazu da bi nekog profesora zbog vedrine voljeli videt na mjestu nekog ko predaje neki prirodni predmet Shocked

Jedino što ovdje mogu i smijem reći je .... OBRAZOVANJE JE JEDNA VRLO OZBILJNA STVAR Smile

......nez nam sta da kazem...!?!?! Razrednice imate li koment na ovo I love you
Very Happy

Imam Wink ... ima mnogo razlike u vedrini i kod učenika Shocked scratch
eduBA
eduBA

Broj komentara : 51
Join date : 2008-02-24

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  JaNa 31.03.09 22:07

cheers hahahha e bas mi se svida vas komentar hehehe ma zna se da ste vi NASA razrednica........ Very Happy I love you

ma ima svacega i vedrine i nerazumjevanja i dekoncent....ma sve pomalo
da se rjesit a ewo svi koji voel nek izvole komentarisite Embarassed
savjetrujte
predlazite clown
ma samo naprijed
Jana Sleep

JaNa

Broj komentara : 16
Join date : 2009-03-14

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  JaNa 31.03.09 22:13

a za ovu nedisciplinu kako sam shvatila zelite nase koment...pa hmmmm.... Question
Ne znam tacno neki kazu da im je lakse raditi grupno i tako se potpomagat......i da mislim da je problem Crying or Very sad to sto kad neko nesto ne shvati(iz ne znam kojeg razloga) svi u jedan glas kazu JASNO NAM JE a nikom "nista" nije jasno ponekad naravno vecina neshvati 3 shvati i to je kao da svi znaju naravno dode pismena i REZULTAT: 13 negativnoh Embarassed Embarassed Sad
ne znam mozda organizovat da iamo nekad neki cas da svi xzajedno vjezbamo(ali i redovna nastava je nekim previse) ne znam stvarno sta napravit iali iskreno svi ovaj mjesec STRAHUJU Sad od kraja godine i samo imaju STRAH od toga da ne padnui na kraju godine i sma pomisao na 1 i gotovo odma se demoralisu Exclamation
SAVJETE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy
POZZZZZZZZZZZZZZZ Smile Smile Smile

JaNa

Broj komentara : 16
Join date : 2009-03-14

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  eduBA 31.03.09 23:54

JaNa (citat):cheers hahahha e bas mi se svida vas komentar hehehe ma zna se da ste vi NASA razrednica........ Very Happy I love you

ma ima svacega i vedrine i nerazumjevanja i dekoncent....ma sve pomalo
da se rjesit a ewo svi koji voel nek izvole komentarisite Embarassed
savjetrujte
predlazite clown
ma samo naprijed
Jana Sleep

Prije nego Sleep ... moraju SVI razumjeti da smo MI i VI zajedno u svemu ovome i zajedno MORAMO doci do rjesenja do kraja godine scratch study affraid lol!
eduBA
eduBA

Broj komentara : 51
Join date : 2008-02-24

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  JaNa 01.04.09 19:40

e to ste zaista dobro rekli Very Happy
SVI ZAJEDNO DA RADIMO ZAJEDNICKI DA POSTIZEMO REZLTATE Laughing Cool
Wink

JaNa

Broj komentara : 16
Join date : 2009-03-14

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  Lalala 02.04.09 0:45

slazem se sa svima ! takodje mislim da je jakoo bitnoo da li je caas zanimljiv ili ne . . .jer ako cas nije zanimljiv ucenici ce pronaci zanimaciju u necem drugom a to nije cilj casa naravno ! moj savjet je da profesori prave sto zanimljivije casove jer ce tako pobuditi zainteresovanost ucenika,smanjit ce se nedisciplina i odmah ce uspjeh biti bolji Very Happy
pozz za swee . . . Smile

Lalala

Broj komentara : 1
Join date : 2009-04-02

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  Ismar 02.04.09 1:20

Ma sve je to istina.... afro
Problem je u nama!!











BOSNA ! !
Ismar
Ismar

Broj komentara : 9
Join date : 2008-09-10

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  JaNa 02.04.09 22:27

ma naravno neki casovi su ponekads monotnoni oa se gubui koncentracija lai etto valjda ce da bude bolje samo da zavrsimo bez negativnih Very Happy

JaNa

Broj komentara : 16
Join date : 2009-03-14

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  Mirza :D 22.04.09 21:39

moje misljenje je da bi rezultat bio bolji,ali ucenik mora pokazati neku zainteresovanost za taj predmet ,u tom slucaju ja vjerujem da ce i profesor promijeniti stav prema njemu i biti bolji.Zar ne?A nesigurnost je definitivno nedostatak znanja,to je ono samo da me to nepita i sl...
Mirza :D
Mirza :D

Broj komentara : 3
Join date : 2009-03-04
Age : 30
Mjesto : Sarajevo :D

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  JaNa 23.04.09 9:03

slazem se mirza ali nekad je tesko jer ti pokazes zanimanje,radis koliko mozes,trudis ali opet dobijes negativnu Rolling Eyes zasto|? ne znam....|!!|!!
sve zavisi od predmet do pred i od prof dp prof Very Happy Exclamation
pozzzzz What a Face

JaNa

Broj komentara : 16
Join date : 2009-03-14

Na vrh Go down

Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ???? Empty Re: Kako poboljsati komunikaciju UCENIK-PROFESOR i kao rezultat je bolji uspjeh ????

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu